Vitamin Tree Water-Gel 75g

Vitamin Tree Water-Gel 75g

959.00 ден

Out of stock

I’m From Vitamin Tree Water Gel 75g

I’m From Vitamin Tree Water Gel е гел крема која што содржи 68% екстракт од Hippophae Rhamnoides од планината Таебак во Јужна Кореја.

Витаминските лисја се богати со антиоксиданси и калциум за зајакнување на бариерата на кожата.

Дополнително во својот состав содржи Cloud Berry, Snow Lotus и Rose of Jericho кои помагаат во потхранување и хидрирање на вашата кожа, балансирајќи го оптималното ниво на маснотија-вода.

Лесната геласта текстура е погодна дури и за мрсна кожа, а чувството на ладење помага да се смират иритациите и црвенилото.

Резултатот од користењето на оваа крема е посветла, хидрирана и сјајна кожа.

Клучни карактеристики на овој производ:

* Гел крема која што содржи 68% екстракт од Hippophae Rhamnoides
* Лесната геласта текстура која е погодна за сите типови на кожа
* Богата со антиоксиданси и калциум
* Ја хидрира и смирува проблематичната и иритирана кожа и го намалува црвенилото

Како се користи овој производ?

По чистењето на лицето и по тонер и серум рутините, аплицирајте соодветна количина од оваа крема.

Состав:

Hippophae Rhamnoides Extract, Glycerin, Butylene Glycol, Methylpropanediol, Dipropylene Glycol, Water, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Cyclopentasiloxane, Hippophae Rhamnoid es Fruit Extract, Cyclohexasiloxane, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Biosaccharide Gum -1, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Dipotassium Glycyrrhizate, Hydrogenated Polydecene, Trideceth-10, Portulaca Oleracea Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Saussurea lnvolucrata Extract, Rubus Chamaemorus Fruit Extract, Selaginella Lepidophylla Extract, Carbomer, Arginine, Allantoin, Bambusa Vulgaris Water, Nelumbo Nucifera Flower Water, Aloe Barbadensis Leaf Water, Pentylene Glycol, Caprylhydroxam ic Acid, Boswellia Serrata Resin Extract, Ethylhexylglycerin, 3-0-Ethyl Ascorbic Acid, Phenoxyethanol