I’M FROM Mugwort Mask 110g

I’M FROM Mugwort Mask 110g

2,099.00 ден

Out of stock

I’m From Mugwort Mask е измивачка маска направена од висококвалитетен Mugwort од округот Гангва во Кореја која го намалува црвенилото и ја смирува проблематичната и иритирана кожа склона кон акни.
Богата со витамини и минерали, корејскиот mugwort е познат по својата способност да ја врати еластичноста и младешкиот сјај на кожата.
Резултатот е смирена, посвежа и посјајна кожа.

Клучни карактеристики:
• смирувачки и детоксикациски ефект врз кожата
• помага во справувањето со акните, иритациите и црвенилото
• ја регулира температурата и ја освежува кожата
• нежна маска која може да се користи секојдневно

Како се користи овој производ?
1.По чистење, нанесете соодветна количина на целото лице.
2.Измијте ја маската по 5-10 минути и продолжете со рутината.

Состав:
Water, Butylene Glycol, Glycerin, Artemisia Princeps Leaf Powder, 1,2-Hexanediol, Cordyceps Sinensis Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Methylpropanediol, Ligularia Fishceri Leaf Extract, Rosa Davurica Bud Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Glyceryl Polyacrylate, Sodium Polyacrylaste, Carbomer, Arginine, Phenoxyethanol, Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate, Panthenol, Xanthan Gum, Disodium EDTA