Rice Toner 150ml

Rice Toner 150ml

1,279.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Оризовата вода се користела од страна на жените во Азија уште во античко време за да ја третираат и одржуваат кожата. Познато е дека гејшите ја користеле оризовата вода за миење на лицето со цел да ја одржат еласичноста, да ја хидрираат и осветлат својата кожа. Поради тоа што е богата со антиоксиданси, витамини и минерали, водата од ориз помага во намалување на порите, ја хидрира,осветлува и и дава дополнителен сјај и порцелански тен на кожата.

I’m From Rice Toner во својот состав содржи 77.78% екстракт од Гоами ориз, ја хидрира и ја осветлува безживотната и иритирана кожа.

Овој тонер нежно ги отстранува насобраните мртви клетки и со тоа го изедначува и осветлува тенот и  ја претвара сензитивната и груба кожа во сјајна.

Освен екстрактот од ориз, содржи и други клучни состојки како Ниацинамид кој е моќен антиоксиданс и кој делува антиинфламаторно, ја подобрува еластичноста и бариерата на кожата и помага при хиперпигментации и за изедначување на тенот.

Екстрактот од семе од амарант е познат како „Богатство на Инките“ и природно содржи сквалан за длабоко хидрирање и навлажнување на вашата кожа. Амарантот, исто така, има антиоксидантни својства и ќе ја зголеми клеточната активност, така што ќе помогне во обновување и заштита на вашата кожа.

Клучни карактеристики на производот:

* содржи 77.78% екстракт од ориз(Goami)
* го изедначува и осветлува тенот и дава сјај на кожата
* ги отстранува нечистотиите од кожата
* пружа длабинска хидратација и ја подобрува бариерата на кожата

Како се користи овој производ?

Пред употреба, протресете го тонерот за да ги измешате слоевите од вода и емулзија. По чистење на лицето, нанесете соодветна количина од тонерот на дланка или на козметичко памукче и нежно нанесете го на лицето.

Состав:

Rice extract, Methylpropanediol, Triethylhexanoin, Hydrogenated poly (C6-14 olefin), Niacinamide, Pentylene glycol, Common Purslane extract, Rice bran extract, Japanese elm bark extract, Amaranthus caudatus seed extract, Hydrogenated lecithin, Distilled water, Polyglyceryl-10-myristate, Butylene glycol, Adenosine, Cellulose gum, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol