AXIS-Y Spot the Difference Blemish Treatment 15ml

AXIS-Y Spot the Difference Blemish Treatment 15ml

480.00 ден

Out of stock

Формулиран за кожа масна, комбинирана и чувствителна кожа склона кон акни, Spot The Difference Blemish Treatment е spot третман кој обезбедува ефикасно ослободување од појава на акни, црнки и флеки.
Овој лесен гел содржи и капсули со Церамиди кои ќе ја заштитат бариерата на кожата, екстракт од Чајно дрво кој ја смирува кожата, го намалува воспалението и ги суши акните, екстракт од сладок корен кој помага во осветлување на флеките и ја спречува појавата на истите, лист од Зелен чај кој го контролира лачењето на себум, 2% Ниацинамид кој го контролира лачењето на себум и го осветлува флеките и AHA и BHA кои пружаат нежна ексфолијација на кожата.
Се состои од нова напредна технологија PHYTO-OLIGO 1%. Оваа состојка е фито комплекс кој се состои од екстракти од цвет холихок и алое вера кој длабински ја навлажнува кожата и спречува иритации и воспаленија.

Клучни состојки:
• spot третман кој се користи само на местото каде што се акните, раните од акни или флеките
• содржи капсули со Церамиди кои ќе ја заштитат бариерата на кожата
• помага во сушење и третирање на акните, го контролира лачењето на себум и спречува појава на флеки и лузни

Како се користи овој производ?
По чистење и тонирање на кожата, нанесете соодветна количина само на регијата каде постои акна, рана или иритација и нежно измасирајте за максимален ефект.

Состав:
Water, Glycerin, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Glycereth-26, Niacinamide, Caprylic/Capric Triglyceride, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Althaea Rosea Flower Extract, Laminaria Japonica Extract, Eclipta Prostrata Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Amaranthus Caudatus Seed Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Monarda Didyma Leaf Extract, Hydrangea Macrophylla Leaf Extract, Mentha Aquatica Extract, Sasa Quelpaertensis Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Eclipta Prostrata Extract, Cinnamomum Camphora (Camphor) Leaf Extract, Cryptomeria Japonica Leaf Extract, Pinus Pinaster Bark/Bud Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Hydrogenated Lecithin, Chamaecyparis Obtusa Water, Trehalose, Octyldodeceth-16, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, C12-14 Pareth-12, Butylene Glycol, Xanthan Gum, Disodium Edta, Ceramide Np, Fructooligosaccharides, Beta-Glucan, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, 4-Terpineol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Rhizome/Root, Moringa Oleifera Seed Oil, Glycolic Acid, Salicylic Acid, Ethylhexylglycerin