TORRIDEN DIVE IN Low Molecule Hyaluronic Acid Serum 50ml

TORRIDEN DIVE IN Low Molecule Hyaluronic Acid Serum 50ml

1,399.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Лесен хидратантен серум кој се впива во вашата кожа за само 3 секунди!

Збогатен со 5D-комплекс од хијалуронска киселина која длабински ја хидрира, ревитализира и навлажнува, додека Д-пантенол, алантоин и Мадекасозид ефикасно ја смируваат и негуваат вашата кожа.

Пастелно сината боја на серумот е природно добиена од екстракт од малахит кој е богат со антиоксиданси, ја зголемува еластичноста на кожата, , го стимулира производството на колаген, ја спречува појавата на брчки и фини линии и и помага на кожата во борбата со слободните радикали.

Начин на употреба:

По чистење и тонирање, нанесете соодветна количина серум. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Состав:

Water, Butylene Glycol, Glycerin, Dipropylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid (500ppm), Sodium Acetylated Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Allantoin, Trehalose, Betaine, Propanediol, Portulaca Oleracea Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Madecassoside, Madecassic Acid, Ceramide NP, Beta-Glucan, Malachite Extract, Cholesterol, Pentylene Glycol Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, PVM/MA Copolymer, Polyglyceryl-10 Laurate, Xanthan Gum, Tromethamine, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract