Torriden Dive-In Low Molecular Hyaluronic Acid Skin Booster 200ml

Torriden Dive-In Low Molecular Hyaluronic Acid Skin Booster 200ml

945.00 ден

Out of stock

Dive-In Low Molecular Hyaluronic Acid Skin Booster е хидратантна есенција која обезбедува длабинска хидратација и навлажнување и пружа ревитализирачки и балансирачки придобивки за кожата.

Овој уникатен производ во својот состав содржи 5 типа на хијалуронска киселина, Церамид НП, Пантенол и екстракт од Малахит.

Освен длабинската хидратација, оваа есенција ја омекнува кожата и ги подобрува тонот и текстурата.

Се препорачува за оние кои чувствуваат дека тонерот на база на вода не обезбедува доволна хидратација и навлажнување.

Клучни состојки:

  • 5D-комплекс од хијалуронска киселина која веднаш ја зајакнува бариерата на кожата и пружа длабинско навлажнување и хидратација.
  • Ceramide NP помага да се спречи губењето на влажност, ја зајакнува кожната бариера, ја смириува чувствителната кожа и го регулира оптималниот баланс на масло-вода во кожата.
  • Екстрактот од малахит ја дава природната пастелно сина боја, го стимулира производството на колаген, ја спречува појавата на брчки и фини линии и и помага на кожата во борбата со слободните радикали.

Начин на употреба:

По чистење и тонирање на кожата, нанесете соодветна количина од бустерот.

Состав:

Water, Butylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Malachite Extract, Ceramide NP, Phytosphingosine, Allantoin, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid (100ppm), Sodium Acetylated Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Trehalose, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Glycereth-26 , Pentylene Glycol, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, PVM/MA Copolymer, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Tromethamine, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract