Torriden Dive-In Hyaluronic Acid Soothing Cream 100ml

Torriden Dive-In Hyaluronic Acid Soothing Cream 100ml

1,099.00 ден

Out of stock

Dive-In Hyaluronic Acid Soothing Cream е смирувачка крема која е формулирана со 5D-комплекс од хијалуронска киселина за да понуди длабока хидратација и ефект на ревитализација на кожата.

Дополнителните состојки, како што се трехалозата и пантенолот, го одржуваат нивото на влажност на кожата и ги смируваат иритациите.

Екстрактот од малахит ја дава природната пастелно сина боја, го стимулира производството на колаген, ја спречува појавата на брчки и фини линии и и помага на кожата во борбата со слободните радикали.

Кремот е збогатен и со Blue Complex HR кој содржи шест видови ботанички екстракти за негување на кожата. Лесната, геласта текстура остава освежителен финиш.

 Начин на употреба:

Користете ја наутро и навечер. Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и нежно тапкајте ја на кожата за побрза и поефикасна апсорпција.

 Состав:

Water, Butylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Hydrogenated Didecene, Allantoin, Trehalose, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Panthenol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, PVM/MA Copolymer, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, 2,3-Butanediol, Cetearyl Alcohol, C14-22 Alcohols, C12-20 Alkyl Glucoside, Pentylene Glycol, Sorbitan Isostearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Coccinia Indica Fruit Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Corallina Officinalis Extract, Salvia Sclarea (Clary) Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Hyacinthus Orientalis (Hyacinth) Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Centaurea Cyanus Flower Extract, Borago Officinalis Extract, Disodium EDTA, Carbomer, Tromethamine, Xanthan Gum, Glutathione, Malachite Extract, Ethylhexylglycerin