Suncut UV Perfect Essence Super Water Proof SPF 50+ PA++++ 110g

Suncut UV Perfect Essence Super Water Proof SPF 50+ PA++++ 110g

1,199.00 ден

Out of stock

Suncut UV Perfect Essence Super Water Proof SPF 50+ PA++++ 110g

 

Крема за сонце со текстура налик серум која во својот состав содржи нова Strech Fit формула која e резистентна на пот, вода, себум и допир и AllerGuard кој спречува задржување на полен, прашина и други надворешни загадувачи на самата кожа.

Во својот состав содржи 4 хемиски филтри (Octinoxate, Parsol SLX, Uvinul A Plus, Tinosorb S) и хидратантни состојки како хијалуронска киселина, колаген, сквалан  и 10 ботанички екстракти.

Не остава бел и масен слој на кожата и не се лупи.

 

Начин на употреба: Нанесете поголема количина на целото лице, врат и сите останати делови кои ќе бидат изложени на сонце 30 минути пред изложување. Реаплицирајте повеќе пати во текот на денот по потреба, особено при подолга изложеност на сонце.

 

Состав: Water, ethylhexyl methoxycinnamate, ethanol, isododecane, polysilicone-15, hexyl diethylaminohydroxybenzoyl benzoate, silica, bisethylhexyloxyphenol methoxyphenyltriazine, chamomile flower extract, sugina extract, sardine flower / Leaf / stem extract, Tokinsenka flower extract, Na hyaluronate, Fuyubodaiju flower extract, Hop extract, Pine extract, Yagurumagiku flower extract, Lemon extract, Rosemary extract, Roman chamomile flower extract, Royal jelly extract, Water-soluble collagen, BG, BHT, DPG,  PEG-10 hydrogenated castor oil,  PEG-40 hydrogenated castor oil, (acrylic acid / alkyl acrylate (C10-30)) copolymer,  xanthan gum, glycerin,  dicapric acid PG,  dimethylsilylated silica,  squalene,  behenyl alcohol, Polyethylene,  Polyhydroxystearic acid  K hydroxide,  Phenoxyethanol, Methylparaben