SOME BY MI Retinol Intense Reactivating Serum 30ml

Categories: ,

SOME BY MI Retinol Intense Reactivating Serum 30ml

1,099.00 ден

Out of stock

Retinol Intense Reactivating Serum на Some by mi е ефективен анти-ејџинг серум кој е збогатен со Triple Retinol Blend – комплекс кој содржи 0.1% ретинол, ретинал и бакучиол кои ја измазнуваат кожата, ја подобруваат еластичноста и помагаат во третирање на брчки и фини линии.

Во својот состав содржи и Ниацинамид, пептиди и екстракт од сладок корен кои помагаат во осветлување на флеките и хиперпигментациите и ја хидрираат кожата.

Овој серум е формулиран со патентиранта технологија Elastic-Liposome која овозможува целосно апсорбирање на активните состојки длабоко во кожата.

Има богата, кремаста текстура која веднаш впива во кожата и не остава масен и леплив слој.

Начин на употреба:

За време на ноќната рутина, нанесете соодветна количина на сува кожа и нежно тапкајте до целосна апсорпција. Започнете со 1-2 пати во неделата и зголемувајте во зависност од толеранцијата на кожата. Во утринската рутина задолжително нанесете крема за сонце.

 

Состав:

Water, Cyclohexasiloxane, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Methylpropanediol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Panthenol, Tocopheryl Acetate, Piper Methysticum Leaf/Root/Stem Extract, Centella Asiatica Extract, Panax Ginseng Berry Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Centella Asiatica Root Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Artemisia Capillaris Extract, Eclipta Prostrata Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Hydrogenated Lecithin, Glyceryl Stearate, Bakuchiol, Palmitic Acid, Sodium Polyacrylate, Stearic Acid, Xanthan Gum, Retinol (0.1 %), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, Dipotassium Glycyrrhizate, Adenosine, Tromethamine, Polyquaternium-51, Beta-Glucan, Cetyl Alcohol, BHT, Collagen, Myristic Acid, BHA, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Tocopherol, Bifida Ferment Lysate, Ceramide NP, Saccharomyces Ferment, Retinal, Asiaticoside, Glyceryl Polymethacrylate, Madecassoside, Propylene Glycol, Polyglyceryl-10 Oleate, Glycolipids, Glycine Soja (Soybean) Peptide, Resveratrol, Sucrose Distearate, Asiatic Acid, Madecassic Acid, Palmitoyl Tripeptide-1, Moringa Oleifera Seed Oil, PEG-100 Stearate, Polysorbate 20, Fragrance, Ethylhexylglycerin