SOME BY MI Retinol Intense Advanced Triple Action Eye Cream 30ml

SOME BY MI Retinol Intense Advanced Triple Action Eye Cream 30ml

1,011.00 ден

Out of stock

Eфикасна крема со ретинол наменета за околуочното подрачје која ја подобрува еластичноста, ги измазнува брчките и фините линии и ја подобрува текстурата на кожата.

Содржи ретинол и ретинал во ламеларна формула со цел да се забави стареењето на кожата. Содржи и колаген и пептиди кои во комбинација со ретинолот ја зајакнуваат кожата и ја подобруваат еластичноста.

Збогатена е и со глутатион, транексамска киселина, ниацинамид и хлорела кои помагаат во осветлување на темните кругови во околуочното подрачје.

Пантенолот, хијалуронската киселина и трехалозата овозможуваат длабинско навлажнување и хидратација, а комплексот Truecica, глечерската вода и екстракт од водни лилјани ја смируваат сензитивната кожа.

Содржи Липосомална технологија – патентиран апсорбирачки бустер кој овозможува целосно апсорбирање на активните состојки длабоко во кожата.

Може да се користи и околу уста, на чело и врат.

Начин на употреба:

За време на ноќната рутина, нанесете мала количина на вашиот прст и нежно тапкајте ја кремата околу очите до целосна апсорпција. Започнете со 1-2 пати во неделата и зголемувајте во зависност од толеранцијата на кожата. Во утринската рутина задолжително нанесете крема за сонце.

 

Состав:

Water, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Dimethicone, Polysorbate 60, Niacinamide, Methylpropanediol, Cetyl Alcohol, Polymethylsilsesquioxane, Centella Asiatica Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Piper Methysticum Leaf/Root/Stem Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Panax Ginseng Berry Extract, Artemisia Capillaris Extract, Ganoderma Lucidum (Mushroom) Stem Extract, Chlorella Vulgaris Extract, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Nymphaea Alba Flower Extract, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Hydrogenated Lecithin, Sodium Hyaluronate, 1,2-Hexanediol, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Panthenol, BHT, Cyclopentasiloxane, Steareth-21, PEG-10 Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Polyacrylamide, Steareth-2, Isohexadecane, Carbomer, Hydroxyacetophenone, C13-14 Isoparaffin, Tromethamine, Palmitic Acid, Polyquaternium-51, Stearic Acid, Polysorbate 20, Retinol(0.1%), Ethylhexylglycerin, Glyceryl Caprylate, Tocopheryl Acetate, Polyglyceryl-10 Myristate, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Hydroxyethylcellulose, Glycosyl Trehalose, Beta-Glucan, Glyceryl Polymethacrylate, Laureth-7, Butylene Glycol, Disodium EDTA, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Adenosine, Raffinose, Dipotassium Glycyrrhizate, Lecithin, Tocopherol, Pentylene Glycol, BHA, Myristic Acid, Tranexamic Acid, Propanediol, Dipropylene Glycol, Disodium Phosphate, Caprylyl Glycol, Collagen, Madecassic Acid, Biosaccharide Gum-1, Asiaticoside, Sodium Palmitoyl Proline, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Asiatic Acid, Glutathione, Retinal, Madecassoside, Sodium Phosphate, Ferulic Acid, Acetyl Hexapeptide-8, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Tetrahydropiperine, Phloretin, Arginine, Fragrance