Softymo White Cleansing Oil 230ml

Softymo White Cleansing Oil 230ml

999.00 ден

Out of stock

Softymo White Cleansing Oil 230ml

Број 1 најпродаван маслен чистач во Јапонија кој ги заменува првиот и вториот чекор од двојното чистење во ноќната рутина.

Во својот состав содржи 5 органски масла кои ја длабински ја чистат кожат, црнките нечистотиите во порите, го отстрануваат вишокот на себум, мртвите клетки, шминка и спф крема и помага во подобрување на тонот на кожата.

Комплетно ја чисти и хидрира со само еден едноставен чекор, може да се употребува и на сува и на влажна кожа и нема потреба да се проследи со втор чистач на водена база.

Соодветно за сува, нормална и комбинирана кожа склона кон флеки и хиперпигментации и нееднаков тен.

Начин на употреба: Нежно масирајте со кружни движења со прстите за да ја растопите сета шминка, нечистотии и остатоци од спф крема. Додадете вода да го емулзифицира маслото и повторно масирајте. Исплакнете убаво со млака вода.

 Состав: Mineral Oil, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Sorbeth-30 Tetraoleate, Cyclomethicone, Prunus Dulcis (Almond) Oil, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Carthamus Tinctorius (Safflower) Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Tocopherol (Vitamin E), Simmondsia Chinensis (Jojoba), BHT, Glycerin, Polyglyceryl-2 Diisostearate, Trilaureth-4 Phosphate, Water, Phenoxyethanol