Softymo Speedy Cleansing Oil 230ML

Softymo Speedy Cleansing Oil 230ML

999.00 ден

Out of stock

Softymo Speedy Cleansing Oil 230ML

Број 1 најпродаван маслен чистач во Јапонија кој ги заменува првиот и вториот чекор од двојното чистење во ноќната рутина.

Во својот состав содржи 5 органски масла кои ја длабински ја чистат кожат, црнките нечистотиите во порите, го отстрануваат вишокот на себум, шминка и спф крема.

Kомплетно ја чисти и хидрира со само еден едноставен чекор, може да се употребува и на сува и на влажна кожа и нема потреба да се проследи со втор чистач на водена база.

Соодветно за нормална, комбинирана и масна кожа.

 Наши омилени состојки:

  • Индиско масло од семе од сусам – Богат со антиоксиданси и корисни незаситени масни киселини за кожата, фитостероли и витамин Е.
  • Масло од семе од Картамус Тинкториус – Маслото кое доаѓа од растението шафран, богато со хранливи и навлажнувачки масни киселини (70% линолеинска и 11% олеинска киселина), плус витамин Е. и е одлично за проблематична кожа склона кон акни и црнки

 Начин на употреба: Нежно масирајте со кружни движења со прстите за да ја растопите сета шминка, нечистотии и остатоци од спф крема. Додадете вода да го емулзифицира маслото и повторно масирајте. Исплакнете убаво со млака вода.

 Состав: Mineral oil, PEG-8 glyceryl isostearate, cetyl ethylhexanoate, cyclomethicone, water, olea europaea (olive) fruit oil, sesamum indicum (sesame) seed oil, cartharmus tinctorius (safflower) seed oil, butyrospermum parkii (shea) butter, tocopherol, helianthus annuus (sunflower) seed oil, glycerin, propylene glycol dicaprate, zea mays (corn) germ oil, phenoxethanol.