Skin Aqua UV Super Moisture Gel SPF 50+ PA++++ 110g

Skin Aqua UV Super Moisture Gel SPF 50+ PA++++ 110g

1,259.00 ден

Out of stock

Skin Aqua UV Super Moisture Gel SPF 50+ PA++++ 110g

 

Супер лесна и хидратантна крема за сонце на база на хемиски филтри – Octinoxate, Uvinul A Plus, Uvinul T 150 и Tinosorb S.

Има лесна, кремаста текстура која пружа брза и лесна апсорпција, одлична е под шминка, не се лупи, не остава бели траги и леплив слој на кожата.

Обезбедува широк спектрум на заштита против УВА и УВБ зраците – SPF 50+ PA++++ и е водоотпорна.

Во својот состав дополнително содржи и хидролизиран колаген, супер хијалуронска киселина и амино киселини кои ја подмладуваат, измазнуваат и регенерираат кожата.

Соодветна е за сите типови на кожа.

 

Начин на употреба: Протресете пред употреба.  Нанесете поголема количина на целото лице, врат и сите останати делови кои ќе бидат изложени на сонце 30 минути пред изложување. Реаплицирајте повеќе пати во текот на денот по потреба, особено при подолга изложеност на сонце.

 

Состав: Water, Alcohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dipropylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Collagen, Arginine, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Glycol Dimethacrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, BisEthylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Triazone , Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Polystyrene, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Polyvinyl Alcohol, Methylparaben