Skin Aqua UV Super Moisture Gel Gold SPF 50+ PA++++ 110g

Skin Aqua UV Super Moisture Gel Gold SPF 50+ PA++++ 110g

959.00 ден

Out of stock

Skin Aqua UV Super Moisture Gel Gold SPF 50+ PA++++ 110g

 

Лесен хемиски крем за сонце формулиран со фотостабилни УВ филтри (Octinoxate, Tinosorb S, Uvinul A Plus) кои обезбедуваат висока UVA и UVB заштита.

Во својот состав содржи нова Blоck Veil формула која е високо резистентна на пот и вода и може да се употребува и во најжешките летни денови.

Содржи и хидратантни состојки како хијалуронска киселина, нано хијалуронска киселина, амино киселини, арганин и хидролизиран колаген.

Има лесна водеста текстура која  брзо се впива во кожата, не остава бел и леплив слој на кожата.

 

Начин на употреба: Протресете пред употреба.  Нанесете поголема количина на целото лице, врат и сите останати делови кои ќе бидат изложени на сонце 30 минути пред изложување. Реаплицирајте повеќе пати во текот на денот по потреба, особено при подолга изложеност на сонце.

 

Состав: Water, ethanol, ethylhexyl methoxycinnamate, BG, diphenylsiloxyphenyltrimethicone, hexyl diethylaminohydroxybenzoylbenzoate, bisPEG-18 methyl ether dimethylsilane, sodium hyaluronate, sodium acetylhyaluronate (super hyaluronan), hydrolyzed collagen , Arginine (amino acid), bisethylhexyloxyphenol methoxyphenyltriazine, glycol dimethacrylate crosspolymer, polyvinyl alcohol, (Acrylates/alkyl acrylate (C10-30)) crosspolymer, PEG-12 dimethicone, EDTA-2Na, xanthan gum, TEA, polystyrene, polyglyceryl pentaisostearate-10, methylparaben