ROUND LAB Soybean Serum 50ml

ROUND LAB Soybean Serum 50ml

1,329.00 ден

Out of stock

ROUND LAB Soybean Serum 50ml

 

Soybean Serum е потхранувачки серум кој длабински ја хидрира кожата, ја зајакнува кожната бариера и и дава неверојатен сјај на кожата.

Во својот состав содржи 5 вида на церамиди и екстракт од црна соја кои имаат антиоксидантни својства и го спречуваат предвременото стареење, помагаат во борбата против слободните радикали и ја зајакнуваат кожната бариера.

Дополнително, содржи и Ниацинамид кој ги осветлува флеките и го контролира лачењето на себум, пептиди кои ја подмладуваат кожата и помагаат во третирање на брчки и фини линии и 7 типа на витамин Б добиени од ферментирање на лактобацили добиени од соино млеко и филтрат за ферментација на соино млеко кои го изедначуваат тенот и и даваат неверојатен сјај на кожата.

Соодветен за нормална, дехидрирана, сува и безживотна кожа.

 

Клучни состојки:

  • Lactobacillus ferment: Пробиотска состојка која ја штити кожата од надворешни штетни влијанија и има антимикробни и антиинфламаторни својства.
  • Eкстракт од црна соја – состојка со антиоксидантни својства која го спречуваат предвременото стареење, помага во борбата против слободните радикали и ја зајакнува кожната бариера
  • 5 вида на церамиди – пружаат длабинска хидратација и зајакнување на кожната бариера
  • Ниацинамид – ги осветлува флеките и го контролира лачењето на себум
  • Пептиди – ја ја подмладуваат кожата и помагаат во третирање на брчки и фини линии

 

Начин на употреба: По чистење и тонирање на кожата, нанесете соодветна количина од серумот на целото лице.

 

Состав:

Water, Propanediol, Glycerin, Glycereth-26, 1,2-Hexanediol, Coco-Caprylate/Caprate, Panthenol, Glycine Max (Soybean) Seed Extract, Squalane, Ceramide NP, Ceramide NS, Ceramide AP, Ceramide AS, Ceramide EOP, Hydrogenated Lecithin, Stearic Acid, Phytosphingosine, Cetearyl Alcohol, Cholesterol, Adenosine, Lactobacillus/Soymilk Ferment Filtrate, Lactobacillus/Rye Flour Ferment, Bacillus/Soybean Ferment Extract, Pantothenic Acid, Folic Acid, Pyridoxine, Thiamine HCl, Riboflavin, Cyanocobalamin, Hydroxydecyl Ubiquinone, Niacinamide, Tetradecyl Aminobutyroylvalylaminobutyric Urea Trifluoroacetate, Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate, Betaine, Trehalose, Ethylhexylglycerin, Polyacrylate Crosspolymer-6, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Glyceryl Stearate Citrate, Butylene Glycol, Tocopherol, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Polyglyceryl-3 Distearate, Tromethamine, Zea Mays (Corn) Starch, Microcrystalline Cellulose, Ascorbyl Glucoside, Kaolin, Dextrin, Magnesium Chloride, Mannitol, Xanthan Gum