ROUND LAB Soybean Nourishing Toner 300ml

ROUND LAB Soybean Nourishing Toner 300ml

1,079.00 ден

In stock

ROUND LAB Soybean Nourishing Toner 300ml

 

Млечен и богат тонер кој длабински ја хидрира, потхранува и и дава неверојатен сјај на кожата.

Клучна состојка во овој тонер е екстрактот од црна соја е богат со Витамин Б и Витамин Ц кои имаат антиоксидантни својства и го спречуваат предвременото стареење, помагаат во борбата против слободните радикали и ја зајакнуваат кожната бариера.

Во својот состав соджи и Церамиди кои ја зајакнуваат кожната бариера, екстракт од какао кој ја смирува и потхранува кожата и Sodium Hyaluronate, состојка која длабински ја хидрира и навлажнува кожата.

Наменет за нормална, сува и дехидрирана кожа.

 

Клучни состојки:

  • Екстракт од црна соја – богат со Витамин Б и Витамин Ц кои имаат антиоксидантни својства и го спречуваат предвременото стареење, помагаат во борбата против слободните радикали и ја зајакнуваат кожната бариера
  • Церамиди – jа зајакнува заштитната бариера, пружа длабинска хидратацијата, ја прави кожата мазна и сјајна
  • Екстракт од какао – ја смирува и потхранува кожата
  • Sodium Hyaluronate – состојка која длабински ја хидрира и навлажнува кожата

 

Начин на употреба: На чиста кожа, нанесете соодветна количина од тонерот. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорбција во кожата.

 

Состав:

Purified Water, Propanediol, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Glycerin, Glycine Max Seed Extract (11,700Ppm), Ceramide NP, Chondrus Crispus Extract, Saccharum Officinarum Extract, Sodium Hyaluronate, Dipropylene Glycol, Panthenol, Pentylene Glycol, Diphenyl Dimethicone, Triethylhexanoin, Caprylyl Glycol, Hydrogenated Lecithin, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Tromethamine, Caprylic/​Capric Triglycerides, Dextrin, Dipotassium Glycyrrhizate, Carbomer, Disodium EDTA, Theobroma Cacao Seed Extract