ROUND LAB Soybean Nourishing Cream 80ml

ROUND LAB Soybean Nourishing Cream 80ml

1,539.00 ден

In stock

ROUND LAB Soybean Nourishing Cream 80ml

 

Soybean Nourishing Cream е богата смирувачка и потхранувачка крема наменета за нормална, дехидрирана и сува кожа збогатена со хранливи материи од екстрактот од црна соја, церамиди и аденозин.

Екстрактот од црна соја е богат со Витамин Б и Витамин Ц кои имаат антиоксидантни својства и го спречуваат предвременото стареење, помагаат во борбата против слободните радикали и ја зајакнуваат кожната бариера.

Оваа крема пружа длабинско потхранување и хидратација поради тоа што е преполна со хранливи состојки како екстракт од црна соја, церамиди, екстракт од куркума и Corallina Officinalis (алги).

 

Клучни состојки:

  • Екстракт од црна соја – богат со Витамин Б и Витамин Ц кои имаат антиоксидантни својства и го спречуваат предвременото стареење, помагаат во борбата против слободните радикали и ја зајакнуваат кожната бариера
  • Церамиди – jа зајакнува заштитната бариера, пружа длабинска хидратацијата, ја прави кожата мазна и сјајна
  • Екстракт од куркума – состојка која има антиинфламаторни, антибактериски и антиоксидантни својства и може да помогне во регулирањето на производството на себум и да има осветлувачки ефект
  • Corallina Officinalisекстракт од алги богат со калциум, клучна состојка за кожата, погодна за негување на сува и сензитивна кожа склона кон црвенила и иритации

 

Начин на употреба: По чистење и тонирање на кожата, нанесете соодветна колична од оваа крема на дланките, нанесете рамномерно преку целото лице и нежно тапкајте со дланките до целосна апсорпција. Продолжете со СПФ крем во текот на денот или користете ја како последен чекор во вашата ноќна рутина.

 

Состав:

Water, Glycerin, Ethylhexyl Stearate, Hydrogenated Polyisobutene, Polyglyceryl-3 Distearate, Diisostearyl Malate, Caprylic/​Capric Triglycerides, Butylene Glycol, Vinyl Dimethicone, Hydrogenated Coco-Glycerides, 1,2-Hexanediol, Glycine Max Seed Extract (10,000Ppm), Ceramide NP, Melia Azadirachta (Neem) Flower Extract, Melia Azadirachta (Neem) Leaf Extract, Panthenol, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Ocimum Sanctum (Holy Basil) Leaf Extract, Corallina Officinalis (Algae) Extract, Glyceryl Stearate, Pentylene Glycol, Hydroxyethylacrylate/​Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Boron Nitride, Palmitic Acid, Hydroxyacetophenone, Stearic Acid, Glyceryl Stearate Citrate, Dipotassium Glycyrrhizate, Ethylhexylglycerin, Hydrogenated Lecithin, Adenosine, Tromethamine, Sorbitan Isostearate, Dextrin, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum, Carbomer, Disodium EDTA, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract