ROUND LAB Soybean Nourishing Cleanser 150ml

ROUND LAB Soybean Nourishing Cleanser 150ml

740.00 ден

In stock

ROUND LAB Soybean Nourishing Cleanser 150ml

 

Soybean Nourishing Cleanser е кремаст чистач со пХ 5.5 наменет за оние со проблематична кожа склона кон црнки на која и е потребно длабоко и темелно чистење, отстранувајќи ја нечистотијата, мртвите клетки и црнките од порите кожа без да ја остави кожата сува и затегната.

Клучни состојки во овој чистач се екстрактот од црна соја е богат со Витамин Б и Витамин Ц кои имаат антиоксидантни својства и го спречуваат предвременото стареење, помагаат во борбата против слободните радикали и Церамидите кои ја хидрираат кожата и ја зајакнуваат бариерата.

 

Клучни состојки:

  • Екстракт од црна соја – богат со Витамин Б и Витамин Ц кои имаат антиоксидантни својства и го спречуваат предвременото стареење, помагаат во борбата против слободните радикали и ја зајакнуваат кожната бариера
  • Церамиди – jа зајакнува заштитната бариера, пружа длабинска хидратацијата, ја прави кожата мазна и сјајна

 

 

Начин на употреба: Ставете мала количина во вашата дланка и додадете вода. Нанесете на влажна кожа и нежно масирајте ги лицето и вратот со кружни движења. Исплакнете го лицето темелно со млака вода.

 

Состав:

ROUND LAB Soybean Cleanser 5.0 star rating 2 Formulated with soybean seed extract, ceramides, and plant oils, ROUND LAB’s Soybean Nourishing Cleanser deeply moisturizes and targets blackheads while cleansing. 1 ADD $19.95 48 SHOP MORE ROUND LAB Water, Glycerin, Sodium Cocoyl Isethionate, Potassium Cocoyl Glycinate, Cetearyl Alcohol, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Acrylates Copolymer, Sodium Cocoyl Glutamate, Hydrogenated Coconut Acid, Vigna Angularis Seed Powder, Glycine Max (Soybean) Seed Extract (10,032ppm), Oryza Sativa (Rice) Powder, Avena Sativa (Oat) Kernel Flour, Coix Lacryma-Jobi Ma-Yuen Seed Powder, Phaseolus Radiatus Seed Powder, Squalane, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Ceramide NP, Phytosphingosine, Hydrogenated Lecithin, Sodium Isethionate, Potassium Benzoate, Butylene Glycol, Polyquaternium-67, Hexadecene, 1,2-Hexanediol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Tetradecene, Sorbitol, Citric Acid