ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Sun Cream SPF50+ PA++++ 50ml

ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Sun Cream SPF50+ PA++++ 50ml

1,259.00 ден

Out of stock

ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Sun Cream SPF50+ PA++++ 50ml

 

 

Round Lab Birch Juice Moisturizing Sun Cream SPF50+ PA++++ е најпознатата крема за сонце во Кореа во изминатите 2 години.

 

На база на хемиски филтри, Витамин Ц, Токоферол, Витамин Е, хипролизирана Хијалуронска Киселина и Ниацинамид,  оваа крема за сонце е богата со антиоксиданси,  пружа голема заштита од УВА и УВБ зраците, ја хидрира и навлажнува кожата, ја спречува појавата на флеки настанати од сончевите зраци и го спречува предвременото стареење на кожата.

 

УВ Филтри:

Uvinal A plus (320-400 nm), Uvinul T 150 (280-320nm), Tinosorb-M (280-400 nm), Iscotrizinol (UVA2-UVB)

 

 

Клучни состојки:

 

  • Сок од бреза – состојка со одлични антивоспалителни својства која ја смирува иритираната кожа склона кон акни, црвенила и воспаленија
  • Витамин Ц – моќен антиоксиданс кој ја спречува и третира појавата на флеки и хиперпигментации, го спречува предвременото стареење на кожата и ги третира постоечките брчки и фини линии, помага во борбата со слободните радикали и го изедначува тенот
  • Ниацинамид – помага во осветлување на хиперпигментациите, флеки и лузни од акни, пеги, го контролира лачењето на себум, ги намалува иритациите и воспаленијата и го изедначува тенот
  • Токоферол, витамин Е: клучни антиоксиданси кои се растворливи во масло. Ја штитат кожата од оштетувањето од слободните радикали и ја прават кожата поотпорна на УВ зраците
  • Хидролизирана Хијалуронска киселина – длабински ја хидрира и навлажнува кожата, ја зајакнува кожната бариера и ја смирува кожата

 

 

Начин на употреба: Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2-3 часа.

 

Состав:

 

Water, Dibutyl Adipate, Propanediol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Polymethylsilsesquioxane, Ethylhexyl Triazone, Niacinamide, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Coco-Caprylate/​Caprate, Caprylyl Methicone, Diethylhexyl Butamido Triazone, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Betula Platyphylla Japonica Juice, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Glyceryl Glucoside, Dipotassium Glycyrrhizate, Allantoin, Portulaca Oleracea Extract, Artemisia Annua Extract, Pinus Sylvestris Leaf Extract, Chamomilla Recutita Flower Oil, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Stearoyl Glutamate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Ethylhexylglycerin, Ascorbic Acid, Adenosine, Pentylene Glycol, Behenyl Alcohol, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Decyl Glucoside, Tromethamine, Xanthan Gum, T-Butyl Alcohol, Tocopherol, Carbomer