ROUND LAB 1025 Dokdo Toner 200ml

ROUND LAB 1025 Dokdo Toner 200ml

1,190.00 ден

Out of stock

ROUND LAB 1025 Dokdo Toner 200ml

 

1025 Dokdo Toner е еден од најпродаваните и најнаградуваните тонери во Кореа кој пружа нежна ексфолијација и длабока хидратација и е наменет за сите типови на кожа, вклучувајќи ја и сензитивната.

Овој тонер е на база на морска вода богата со минерали од корејскиот остров Докдо кои и помагаат на кожата да ја надополни изгубената вода од кожата, пружа длабинска хидратација, го регулира лачењето на себум и го подобрува целокупното здравје на кожата.

Во својот состав содржи и патентирана состојка HATCHING EX-07 базирана на ензими која помага да се отстранат мртвите клетки од кожата и нечистотиите од порите, ја прават кожата помека и помазна и е доволно нежна за да може да се користи и кај најсензитивната кожа.

 

Клучни состојки:

  • Пантенол – состојка која длабински ја хидрира, навлажнува и смирува кожата
  • Алантоин – состојка која го спречува предвременото стареење на кожата, пружа длабинска хидратација и навлажнување, пружа нежна ексфолијација
  • Бетаин – состојка богата со амино киселини кои ја хидрираат и и даваат неверојатен сјај на кожата, има антивоспалително и смирувачо дејство

 

Начин на употреба: На чиста кожа, нанесете соодветна количина од тонерот. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорбција во кожата.

 

Состав:

Water, Butylene Glycol, Glycerin, Pentylene Glycol, Propanediol, Chondrus Crispus Extract, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Sea Water, 1,2-Hexanediol, Protease, Betaine, Panthenol, Ethylhexylglycerin, Allantoin, Xanthan Gum, Disodium EDTA