ROUND LAB 1025 Dokdo Lotion 200ml

Categories: ,

ROUND LAB 1025 Dokdo Lotion 200ml

1,259.00 ден

Out of stock

ROUND LAB 1025 Dokdo Lotion 200ml

 

1025 Dokdo Lotion е лесна крема за наменета за сите типови на кожа, особено за оние со чувствителна кожа склона кон иритации и црвенила.

Во својот состав содржи морска вода богата со минерал од длабочините на Источното Море кое го опкружува островот Докдо во Јужна Кореа кои и помагаат на кожата да ја надополни изгубената вода од кожата, пружа длабинска хидратација, го регулира лачењето на себум и го подобрува целокупното здравје на кожата.

Дополнително, содржи и 3 типа на хијалуронска киселина, Centella Asiatica, пантелнол, екстракт од камилица, Витамин Е и Сквалан кои ја смируваат иритираната и воспалена кожа, ја зајакнуваат кожната бариера, и даваат неверојатен сјај и длабински ја хидрираат и навлажнуваат кожата.

 

Клучни состојки:

  • Centella Asiatica – има антивоспалителни својства, поттикнува синтеза на колаген, ја смирува проблематичната кожа, помага во осветлување на флеките и ја зајакнува кожната бариера
  • Токоферол – Клучен антиоксиданс растворлив во масло во кој ја штити кожата од оштетување на слободните радикали и ја прави кожата поотпорна на УВ зраците
  • Пантенол – состојка која длабински ја хидрира, навлажнува и смирува кожата
  • Сквалан – стабилно и лесно масло кое ја омекнува и измазнува кожата без да ја остави масна и е соодветно за сите типови на кожа, дури и за масна и сензитивна

 

Начин на употреба: По чистење и тонирање на кожата, нанесете соодветна колична од оваа крема на дланките, нанесете рамномерно преку целото лице и нежно тапкајте со дланките до целосна апсорпција. Продолжете со СПФ крем во текот на денот или користете ја како последен чекор во вашата ноќна рутина.

 

Состав:

Purified Water, Glycerin, Macadamia Integrifolia Seed Oil, 1,2- Hexanediol, Pentylene Glycol, Chondrus Crispus Extract, Sugarcane Extract, Sea Water, Glycine Soja Oil, Centella Asiatica Extract, Chamomile Flower Extract, Licorice Root Extract, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Polydecene, Jojoba Esters, Hydroxyethyl Acrylate/​Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Caprylyl Glycol, Tromethamine, Sodium Phytate, Panthenol, Squalane, Butylene Glycol, Tocopherol, Sodium Carboxymethyl Beta-Glucan, Ethylhexylglycerin, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Cetearyl Alcohol, Carbomer