ROUND LAB 1025 Dokdo Cream 80ml

Categories: ,

ROUND LAB 1025 Dokdo Cream 80ml

1,429.00 ден

In stock

ROUND LAB 1025 Dokdo Cream 80ml

 

1025 Dokdo Cream е богата крема збогатена со морска вода од длабочините на Источното Море кое го опкружува островот Докдо во Јужна Кореа.

Морската вода е богата со минерали кои и помагаат на кожата да ја надополни изгубената вода од кожата, пружа длабинска хидратација, го регулира лачењето на себум и го подобрува целокупното здравје на кожата.

Дополнително во својот состав соджи и 5 вида на церамиди, пантенол, ши путер, бета глукан и хијалуронска киселина кои длабински ја хидрираат, смируваат и ја зајакнуваат кожната бариера.

Оваа крема е идеална за нормална, сува и дехидрирана кожа.

 

Клучни состојки:

  • Ши путер – емолиент кој интензивно ја навлажнува и хидрира кожата, има регенерирачко и смирувачко дејство и е богата со антиоксиданси
  • Церамиди – jа зајакнува заштитната бариера, пружа длабинска хидратацијата, ја прави кожата мазна и сјајна
  • Пантенол – состојка која длабински ја хидрира, навлажнува и смирува кожата
  • Алантоин – состојка која го спречува предвременото стареење на кожата, пружа длабинска хидратација и навлажнување, пружа нежна ексфолијација

 

Начин на употреба: По чистење и тонирање на кожата, нанесете соодветна колична од оваа крема на дланките, нанесете рамномерно преку целото лице и нежно тапкајте со дланките до целосна апсорпција. Продолжете со СПФ крем во текот на денот или користете ја како последен чекор во вашата ноќна рутина.

 

Состав:

Purified Water, Glycerin, Caprylic/​Capric Triglyceride, Dipropylene Glycol, Hydrogenated Poly (C6-14 Olefin), Cetearyl Alcohol, Methyl Trimethicone, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Methicone, Phenyl Trimethicone, C12-16 Alcohols, Shea Butter, Sea Water, Irish Moss Extract, Sugar Cane Extract, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Glyceryl Stearate SE, Ceramide AP, Ceramide AS, Ceramide EOP, Ceramide NP, Ceramide NS, Polymethylsilsesquioxane, Palmitic Acid, Cetearyl Glucoside, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Hydrogenated Lecithin, Carnauba Wax, Stearic Acid, Ammonium Acryloyldimethyl Taurate/​VP Copolymer, Ethylhexylglycerin, Glyceryl Caprylate, Allantoin, Panthenol, Butylene Glycol, Beta-Glucan, Cholesterol, Phytosphingosine, Disodium EDTA