ROUND LAB 1025 Dokdo Cleansing Oil 200ml

ROUND LAB 1025 Dokdo Cleansing Oil 200ml

1,429.00 ден

Out of stock

ROUND LAB 1025 Dokdo Cleansing Oil 200ml

 

Освежително и лесно масло за чистење на Round Lab кое брзо лесно ги отстранува шминката, кремата за сонце и црнките и нечистотиите од порите без да ја суши кожата.

Маслото е збогатено со морска вода од длабочините на Источното Море кое го опкружува островот Докдо (Јужна Кореја) и е богато со неколку минерали кои и помагаат на кожата да ја надополни изгубената вода од кожата, пружа длабинска хидратација, го регулира лачењето на себум и го подобрува целокупното здравје на кожата.

Содржи природни масла како што е маслото од јаглика, богат извор на линолеинска киселина (70%) и гама-линоленска киселина или GLA (10%) кои ја хидрираат и помагаат да се задржи влага во кожата. Дополнително, содржи и други природни масла како што е маслото од Meadowfoam, кое има импресивни навлажнувачки и подмладувачки својства. Маслото од авокадо и маслото од грозје, богато со полифеноли, се одличен сојузник во борбата против губењето на вода од кожата, помагајќи да се формира бариера која го спречува губењето на вода и го олеснува продирањето на хранливите материи во подлабоките слоеви на епидермисот.

 

Клучни состојки:

  • Масло од Oenothera Biennis (Evening Primrose) – Антивоспалително, смирувачко растително масло со хранливи, антиинфламаторни својства
  • Церамиди – jа зајакнува заштитната бариера, пружа длабинска хидратацијата, ја прави кожата мазна и сјајна
  • Пантенол – состојка која длабински ја хидрира, навлажнува и смирува кожата
  • Алантоин – состојка која го спречува предвременото стареење на кожата, пружа длабинска хидратација и навлажнување, пружа нежна ексфолијација
  • Токоферол – Клучен антиоксиданс растворлив во масло во кој ја штити кожата од оштетување на слободните радикали и ја прави кожата поотпорна на УВ зраците

 

Начин на употреба: Нежно масирајте со кружни движења со прстите за да ја растопите сета шминка, нечистотии и остатоци од спф крема. Додадете вода да го емулзифицира маслото и повторно масирајте. Исплакнете убаво со млака вода.

 

 

Состав:

Ethylhexyl Stearate, Sorbeth-30 Tetraoleate, Diisostearyl Malate, Ethylhexylglycerin, Purified Water, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Canola Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Sea Water, Butylene Glycol, Allantoin, Panthenol, 1,2-Hexanediol, Caprylic/​Capric Triglyceride, Phosphatidylcholine, Hyaluronic Acid, Ceramide NP, Glycine, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Glutamic Acid, Serine, Sodium Hyaluronate, Lysine, Alanine, Arginine, Threonine, Proline, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Salvia Officinalis (Sage) Oil, Tocopherol