ROUND LAB 1025 Dokdo Cleanser 150ml

ROUND LAB 1025 Dokdo Cleanser 150ml

1,059.00 ден

Out of stock

ROUND LAB 1025 Dokdo Cleanser 150ml

 

1025 Dokdo Cleanser е напродаван и најпопуларен чистач во Јужна Кореа во изминатите 3 години.

Нежен и хидратантен чистач на водена база кој го отстранува вишокот маснотии, остатоци од шминка и нечистотија од кожата, плус загадувањето и прашината што се таложи длабоко во порите.

Овој чистач содржи 74 различни видови на природни минерали добиени од длабока морска вода од Источното Море кое го опкружува островот Докдо во Јужна Кореја кои и помагаат на кожата да ја надополни изгубената вода од кожата, пружа длабинска хидратација, го регулира лачењето на себум и го подобрува целокупното здравје на кожата.

Пантенолот и алантоинот го спречуваат црвенилото и ја зајакнуваат кожната бариера што го прави овој чистач совршен за оние со чувствителна кожа.

 

Клучни состојки:

  • Пантенол – состојка која длабински ја хидрира, навлажнува и смирува кожата
  • Алантоин – состојка која го спречува предвременото стареење на кожата, пружа длабинска хидратација и навлажнување, пружа нежна ексфолијација

 

Начин на употреба: Ставете мала количина во вашата дланка и додадете вода. Нанесете на влажна кожа и нежно масирајте ги лицето и вратот со кружни движења. Исплакнете го лицето темелно со млака вода.

 

Состав:

Purified Water, Sodium Cocoyl Isethionate, Glycerin, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Cocobetain, Potassium Cocoyl Glycinate, Potassium Benzoate, Sodium Chloride, Polyquaternium-67, Potassium Cocoate, Citric Acid, Fructooligosaccharides, Saccharide Hydrolysate, Disodium EDTA, Pullulan, 1,2-Hexanediol, Allantoin, Panthenol, Sea Water, Sodium Acetate, Butylene Glycol, Matricaria Flower Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Beta-Glucan, Phosphatidylcholine, Hyaluronic Acid, Ethylhexylglycerin, Ceramide NP, Glycine, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Glutamic Acid, Serine, Sodium Hyaluronate, Lysine, Alanine, Arginine, Threonine, Proline