Rohto Mentholatum – Water Lip Balm SPF 20 PA++ 4.5g (Fragrance Free)

Rohto Mentholatum – Water Lip Balm SPF 20 PA++ 4.5g (Fragrance Free)

299.00 ден

Out of stock

Rohto Mentholatum – Water Lip Balm SPF 20 PA++ 4.5g (Fragrance Free)

Хидратантен балм кој совршено ги негува и штити усните со SPF 20.

Збогатен со хијалуронска киселина, колаген, екстракт од алое вера, сквалан и мед, овој балм длабински ја хидрира оваа деликатна регија, го спречуваат предвременото стареење и нуди висока заштита од УВ зраците.

Начин на користење: Нанесете соодветна количина од балмот 20-30 минути пред изложување на сонце. Пожелна реапликација на секои 2-3 часа.

Состав: Hydrogenated Polyisobutene, Diphenylsiloxy Phenyl Trimethicone, Vaseline, Lanolin, Polyethylene, Isotridecyl Isononanoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Mineral Oil, Microcrystalline Wax, Sodium Acetylated Hyaluronate(Super Hyaluronic Acid), Soluble Collagen, Aloe Vera Leaf Extract, Squalane, Honey, Sodium Hyaluronate, Whey (milk), Palm Oil, Tocopherol Acetate, Water, BG, DPG, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Polyglyceryl