NUMBUZIN No.3 Skin Softening Serum 50ml

NUMBUZIN No.3 Skin Softening Serum 50ml

1,259.00 ден

Out of stock

No.3 Skin Softening Serum е најпродаваниот серум на NUMBUZIN и еден од најпродаваните корејски серуми на глобално ниво во изминатава година!

Уживајте во младешкиот сјај со овој ревитализирачки серум, специјално формулиран за да ја направи кожата мазна и сјајна.

Збогатен со 21% Galactomyces, 42% Bifida и екстракт од свила, овој серум обезбедува оптимална влажност и ја подобрува еластичноста на кожата. Неговата лесна текстура обезбедува длабока хидратација и потхранување на кожата, резултирајки со прекрасно избалансиран и рамномерен тен.

Со искористување на моќните осветлувачки својства на Galactomyces Ferment Filtrate и Ниацинамид, овој серум ја освежува уморната кожа, визуелно ги намалува порите и ја подобрува текстурата на кожата.

Линијата бр.3 на Numbuzin е специјално дизајнирана да ја освежи и да и даде сјај на уморната кожа и да ги подобри тенот и текстурата.

Начин на употреба:

По чистење и тонирање, нанесете го производот на лицето и вратот. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Состав:

Bifida Ferment Lysate(42%), Galactomyces Ferment Filtrate(21%), Butylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Purified Water, Niacinamide, PEG-90, 1,2-Hexanediol, Glycerin, Squalane, Alteromonas Ferment Extract, Silk Extract, Goat Milk Extract, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Adenosine, Glycereth-26, Xanthan Gum, Polyglyceryl-3 Distearate, Glyceryl Stearate SE, Glyceryl Stearate Citrate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Carbomer, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Tropolone, Disodium EDTA