NUMBUZIN No.3 Porcelain Base-skip Tone Up Beige SPF50+ PA++++ 50ml

NUMBUZIN No.3 Porcelain Base-skip Tone Up Beige SPF50+ PA++++ 50ml

899.00 ден

Out of stock

Мултифункционален производ кој служи како тонирана крема со средна покривност, база за шминка и спф крема.

Содржи цинк оксид кој обезбедува висока заштита од сонце. Има беж нијансирана боја помага во покривање на сите флеки, црвенила и нерамномерниот тон на кожата.

Има матирачки ефект кој на вашата кожа ќе даде ефект на порцеланска кожа. Формулиран со 11 видови состојки за смирување на кожата, како што се екстракти од Centella Asiatica и чајно дрво за смирување на иритираната кожа.

Има природен финиш.

Начин на употреба:

Нежно нанесете умерена количина на целото лице по употребата на хидратантен крем рамномерно на кожата.

 

Состав:

Water, Zinc Oxide, Cyclohexasiloxane, Propanediol, Propylheptyl Caprylate, Caprylyl Methicone, Trimethylsiloxysilicate, Lauryl Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Titanium Dioxide, Niacinamide, Disiloxane, Butyloctyl Salicylate, Centella Asiatica Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Artemisia Capillaris Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Extract, Houttuynia Cordata Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Disteardimonium Hectorite, Magnesium Sulfate, Triethoxycaprylylsilane, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Lauryl Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Polymethylsilsesquioxane, Dicaprylyl Carbonate, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Mica, Aluminum Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Perfluorooctyl Triethoxysilane, Tocopherol, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Iron Oxide Yellow, Iron Oxide Red, Iron Oxide Black