NEOGEN – Dermalogy Day-Light Protection Airy Sunscreen 50ml

NEOGEN – Dermalogy Day-Light Protection Airy Sunscreen 50ml

999.00 ден

Out of stock

NEOGEN – Dermalogy Day-Light Protection Airy Sunscreen 50ml

 

Крема за сончање која нуди голема заштита со SPF 50 PA +++ .

Овој производ e на база на хемиски филтри (octocrylene, homosalate и avobenzone).

Содржи 20 видови растителни екстракти како алое, авокадо, акаи и хибискус кои ја навлажнуваат и смируваат кожата дури и под силно сонце. Состојките помагаат при контролирање на себумот и не ја оставаат кожата со запушени пори.

Овој бестселер на Neogen може да се користи како прајмер пред шминка или како самостоен дневен спф крем.

Погоден за сите типови на кожа.

Не остава бел и леплив слој.

 

** Овој производ е одобрен од ФДА.

 

Начин на употреба: Како последен чекор од дневната рутина. Нанесете рамномерно на лицето,  вратот, ушите и сите останати делови од телото кои се изложени на сонце. Доколку сте изложени на сонце подолго време, аплицирајте повторно на секои 2 часа.

 

Состав: Water, Octocrylene, Homosalate, Isododecane, Dipropylene Glycol, Silica, Avobenzone, 1,2-Hexanediol, Octyldodeceth-16, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, Tocopheryl Acetate, Coptis Japonica Extract, Butylene Glycol, Xanthan Gum, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Litsea Cubeba Fruit Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Citrus Aurantifolia (Lime) Oil, Eugenia Caryophyllus (Clove) Leaf Oil, Cinnamomum Camphora (Camphor) Bark Oil, Maltodextrin, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Glycerin, Rosa Damascena Extract, Lippia Citriodora Leaf Extract, Adansonia Digitata Leaf Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Portulaca Oleracea Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Achillea Millefolium Extract, Arnica Montana Flower Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Artemisia Capillaris Extract, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Phellinus Linteus Extract, Sodium Hyaluronate, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Beta-Glucan, Citral, Citronellol, Limonene, Geraniol, Linalool