Naturie Hatomugi Skin Conditioning Gel 180g

Categories: ,

Naturie Hatomugi Skin Conditioning Gel 180g

989.00 ден

Out of stock

Naturie Hatomugi Skin Conditioning Gel 180g

Мултифункционален и хидратантен гел кој може да се користи наместо тонер и серум кај нормална и сува кожа, а како замена за крема кај масна и комбинирана кожа.

Во својот состав содржи хатомуги (Job’s Tears Extract), моќен антиоксиданс кој помага во изедначување на тенот, ги смирува црвенилата и воспаленијата и длабински ја хидрира кожата.

Хатомуги е растение од семејството Gramineae и е богато со витамин Б, протеини и амино киселини.

Дополнително, содржи и дериват на витамин Ц –  Ascorbyl Tetraisopalmitate кој помага во третирање на флеки, изедначување на тенот и во борбата со слободните радикали.

Пружа максимална хидратација, смирување и изедначување на тенот без да ја масти кожата, што го прави овој гел совршен за сите типови на кожа.

Начин на употреба: Може да се користи наместо тонер и серум кај нормална и сува кожа, а како замена за крема кај масна и комбинирана кожа.

Состав: Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Dimethicone, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Sodium Tocopheryl Phosphate, Coix Lacryma-Jobi (Job’S Tears) Seed Extract, Cholesteryl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Butylene Glycol, Peg-12 Dimethicone, Sodium Hydroxide, Carbomer, Phytosteryl/Isostearyl Dimer Dilinoleate, Octyldodecyl Myristate, Tocopherol, Methylparaben