Naturie  Hatomugi Skin Conditioner 500ml

Naturie  Hatomugi Skin Conditioner 500ml

849.00 ден

Out of stock

Naturie  Hatomugi Skin Conditioner 500ml

Еден од најпродаваните хидратантни јапонски тонери на глобално ниво кој наменет за сите типови на кожа, а особено за оние со масна и комбинрана кожа склона кон неправилности.

Во својот состав содржи хатомуги (Job’s Tears Extract), моќен антиоксиданс кој помага во изедначување на тенот, ги смирува црвенилата и воспаленијата и длабински ја хидрира кожата.

Богат со глицерин и амино киселини кои ја хидрираат, навлажнуваат, зајакнуваат и подобруваат  еластичноста и кожната бариера.

Овој тонер има лесна, водеста текстура која длабински ја хидрира, освежува и навлажнува кожата и ја подобрува апсорпцијата на останатите чекори во рутината.

 

Начин на употреба: По чистење и тонирање на кожата, нанесете 3-4 капки од производот рамномерно на целото лице со помош на дланки или козметичко памукче. Совршен производ за 7 skin методот на аплицирање на тонер.

 

Состав: WATER (AQUA), DIPROPYLENE GLYCOL, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, COIX LACRYMA-JOBI (JOB’S TEARS) SEED EXTRACT, STYRENE/ ACRYLATES COPOLYMER, ALCOHOL, CITRIC ACID, SODIUM CITRATE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN