Missha Perfect Covering BB Cream No.23 Natural Beige 50ml

Categories: ,

Missha Perfect Covering BB Cream No.23 Natural Beige 50ml

799.00 ден

Out of stock

Missha Perfect Covering BB Cream No.23 Natural Beige 50ml

 MISSHA M Perfec Cover BB Cream SPF 42 PA+++ е ултралесна и мултифункционална бб крема која нуди висока покривност но истовремено длабински ја  хидрира кожата, ја измазнува текстура и ја намалува појавата на брчки и фини линии. Совршено ги покрива и акните и мозолчињата, како и останатите недостатоци на кожата.

Дава неверојатна покривност и многу ефикасно ги покрива недостатоците на кожата, го изедначува тенот и и дава на кожата свеж и младешки изглед.

Оваа ББ крема ја одржува вашата кожа постојано хидрирана, балансирана и мека благодарение на моќта на церамидите, хијалуронската киселина и Gatuline RC во својот состав кои помагаат во намалување на појавата на фините и брчките на кожата и ја зголемуваат еластичноста на кожата. Во својот состав содржи и хранливи ботанички екстракти, масла од растенија и богати морски екстракти за хидратација и потхранување на кожата.

 Начин на употреба: Нанесете ја како последен чекор од рутината со помош на прсти, четка или бјути блендер.

 Состав: Water (Aqua), Cyclomethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Zinc Oxide, Propylene Glycol, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-10 Dimethicone, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Arbutin, Mineral Oil, Glycerin, Polyethylene, Talc, Phenyl Trimethicone, Beeswax (Cera Alba), Iron Oxides (CI 77492), Sodium Chloride, Iron Oxides (CI 77491 ), Iron Oxides (CI 77499), Methylparaben, Dimethicone, Propylparaben, Rosa Canina Fruit Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Squalane, Hydrolyzed Collagen, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Disodium EDTA, Adenosine, Caviar Extract, Algae Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Fagus Sylvatica Bud Extract, Ceramide 3, Fragrance (Parfum), Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal, Alpha- Isomethyl Ionone, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol