Laneige Lip Sleeping Mask EX Mini (Berry) 3g

Laneige Lip Sleeping Mask EX Mini (Berry) 3g

261.00 ден

Out of stock

Laneige Lip Sleeping Mask EX Mini (Berry) 3g

 

LANEIGE Lip Sleeping Mask е маска наменета за третман на вашите усни преку ноќ
формулирана со цел да ги трансформира сувите и распукани усни во ултра меки,
хидрирани и сочни наредното утро.

Балм со нежна текстура кој навлегува длабоко во усните овозможувајќи им максимална хидратација и регенрација.

Оваа хранлива маска за усни е збогатена со овошен комплекс од бобинки, витамин Ц и кокосово масло за да ги остави усните меки и видливо мазни.

Наменетa за секој тип на кожа, особено за суви и распукани усни.

 

Начин на употреба: Пред легнување навечер, со шпатулата нанесете соодветна количина од маската на усните и оставете ја да делува преку целата ноќ.

 

Состав: Diisostearyl Malate, Hydrogenated Polyisobutene, Phytosteryl/Isostearyl/Cetyl/Stearyl/Behenyl Dimer Dilinoleate, Hydrogenated C6-14 Olefin Polymers, Polybutene, Microcrystalline Wax, Shea Butter, Synthetic Wax, Candelilla Wax, Sucrose Tetrastearate Triacetate, Hydrogenated Butylene/Ethylene/Styrene Copolymer, Ethylene/Propylene/Styrene Copolymer, Mica, Astrocaryum murumuru Seed Butter, Titanium Dioxide, Dimethicone, Aromatics, Polyglyceryl-2 Diisostearate, Dehydroacetic Acid, Methicone, Carnauba Wax, Polyglyceryl-2 Triisostearate, CI 15985, CI 15850, Polyhydroxystearic Acid, Water, Potassium Alginate, Propanediol, Glycerin, Alcohol, Lycium Fruit Extract, Cranberry Fruit Extract, Strawberry Fruit Extract, Raspberry Fruit Extract, Sapindus mukurossi Fruit Extract, Blueberry Fruit Extract, Rubus chamaemorus Seed Extract, Coffee Extract, Chenopodium quinoa Seed Extract, Magnesium Sulfate, Calcium Chloride, Sodium Hyaluronate, Beta-Glucan, Manganese Sulfate, Zinc Sulfate, Ascorbyl Glucoside