Kiku-Masamune Sake Brewing Japanese Sake Skin Care Lotion 500ml (High Moist)

Kiku-Masamune Sake Brewing Japanese Sake Skin Care Lotion 500ml (High Moist)

879.00 ден

Out of stock

Kiku-Masamune Sake Brewing Japanese Sake Skin Care Lotion 500ml

(High Moist)

 

Ултра хидратантен тонер наменет за сува, дехидрирана и нормална кожа кој длабински ја хидрира и навлажнува кожата, го изедначува тенот и ја подобрува текстурата, ги третира флеките и хиперпигментациите и ја подобрува апсорпцијата на останатите производи во рутината.

 

Во својот состав содржи саќе (традиционален јапонски пијалок) и арбутин кои го изедначуваат тенот и ги осветлуваат флеките и хиперпигментациите, церамиди, соја протеини, екстракт од плацента и амино киселини длабински ја хидрираат и навлажнуваат кожата, ја зајакнуваат и поправаат оштетената бариера, ja смируваат и измазнуваат кожата, имаат анти ејџ бенефити и ја зголемуваат еластичноста.

 

Начин на употреба: По чистење и тонирање на кожата, нанесете 3-4 капки од производот рамномерно на целото лице со помош на дланки или козметичко памукче.

 

Состав: Water, glycerin, BG, rice fermented liquid, glutamic acid, arginine, leucine, ceramide 3, ceramide 6 II, placenta extract, arbutin, glycyrrhizinic acid 2K, soy protein, maltitol, methyl gluceth-10, PEG-60 hydrogenated castor oil, hydroxy Ethyl cellulose, (styrene / alkyl acrylate) copolymer Na, citric acid, sodium citrate, phenoxyethanol, methyl paraben, perfume