Kiku-Masamune Sake Brewing  Japanese Sake Cream 150g

Categories: ,

Kiku-Masamune Sake Brewing  Japanese Sake Cream 150g

1,099.00 ден

Out of stock

Kiku-Masamune Sake Brewing  Japanese Sake Cream 150g

 

Богата крема со луксузна и кремаста текстура наменета за сува, нормална и дехидрирана кожа која длабински ја хидрира кожата, го изедначува тенот и помага во осветлување на флеките и хиперпигментациите.

Во својот состав содржи арбутин и саќе (традиционален јапонски пијалок) кои помагаат во осветлување на флеките и хиперпигментациите, 4 вида на амино киселини, 3 типа на церамиди, масло од оризови трици и сквалан кои длабински ја хидрираат и навлажнуваат кожата, ја зајакнуваат и поправаат оштетената бариера, ja смируваат и измазнуваат кожата, имаат анти ејџ бенефити и ја зголемуваат еластичноста.

 

Начин на употреба: По нанесување на серум, нанесете соодветна количина на лицето. Нежно тапкајте за подобра и поефикасна апсорпција.

 

Состав: Water, glycerin, mineral oil, cetanol, glyceryl stearate, stearyl alcohol, rice fermented liquid, glutamate, arginine, leucine, glycine, ceramide EOP, ceramide NP, ceramide AP, placenta extract, arbutin, glycyrrhizin acid 2K, rice bran oil, rice Germinal oil, jojoba seed oil, squalane, propanediol, dimethicone, cholesterol, phytosphingosine, lauroyl lactylate Na, tocopherol, ceteth-20, steareth-20, PEG-75 stearate, carbomer, xanthan gum, (acreates / alkyl acrylates) (C10-30)) Crosspolymer, EDTA-2Na, hydroxylated K, citric acid, sodium citrate, phenoxyethanol, methyl paraben, ethyl paraben, perfume