Isntree Hyaluronic Acid Watery Sun Gel SPF 50+ PA++++ 50 ml

Isntree Hyaluronic Acid Watery Sun Gel SPF 50+ PA++++ 50 ml

839.00 ден

Out of stock

Hyaluronic Acid Watery Sun Gel е хемиска крема за сонце со лесна текстура збогатена со 8 типа на хијалуронска киселина со различна молекуларна маса за да продрат во подлабоките слоеви на кожата за длабинска хидратација и навлажнување.

Формулирана со церамиди и глицерин кои ја заштитуваат кожата од сушење и ја надополнуваат влажноста во кожата и екстракт од Centella Asiatica и Heartleaf кои ја смируваат кожата.

Соодветна за користење преку целата година, не остава бел, масен и леплив слој на кожата.

Начин на употреба:

Нанесете соодветна количина од серумот на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.

 

Состав:

Water, Butylene Glycol, Ethylhexyl Salicylate, Homosalate, Dibutyl Adipate, Niacinamide, Bis- Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cyclopentasiloxane, Methylene Bis- Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Polysilicone-15, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Pinus Pinaster Bark Extract, Ceramide NP, Centella Asiatica Extract, Glycerin, Portulaca Oleracea Extract, Houttuynia Cordata Extract, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Ceteth- 10, Hydrogenated Lecithin, Decyl Glucoside, Propanediol, Tocopherol, Astaxanthin, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Ascorbyl Propyl Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Adenosine, Xanthan Gum, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Tromethamine, Carbomer, Propylene Glycol, Ethylhexylglycerin