Isntree Hyaluronic Acid Airy Sun Stick SPF50+ PA++++ 22g

Isntree Hyaluronic Acid Airy Sun Stick SPF50+ PA++++ 22g

899.00 ден

Out of stock

СПФ крем во форма на стик со хибридни филтри со кој што повторното реаплицирање на крем за сонце ќе биде лесно и брзо во секое време, може да се користи и врз шминка без да ја размачка.

Формулиран со 8 типа на хијалуронска киселина  со различнa молекуларнa големинa за да навлезат и да ги хидрираат подлабоките слоеви на кожата.

Во својот состав исто така содржи и церамиди, глицерин, ниацинамид и растителни екстракти кои што спречуваат оксидирање, ја хидрираат и освежуваат кожата во текот на денот.

Формата на стикот е уникатно обликувана како капка солза, што го олеснува пристапот до тешко достапни места на лицето.

Не остава бел, масен и леплив слој.

Начин на употреба:

Нанесете соодветна количина од кремата за сонце или стикот на лицето и деловите од телото изложени на сонце 20-30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2 до 3 часа.

 

Состав:

Water, Polyethylene, Propylheptyl Caprylate, C12-15 Alkyl Benzoate, Homosalate, Silica, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Neopentyl Glycol Diheptanoate, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Ethylhexyl Salicylate, Butylene Glycol, Synthetic Fluorphlogopite, Niacinamide, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Vinyl Dimethicone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ozokerite, Polyglyceryl-4 Diisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate, Pinus Pinaster Bark Extract, Bambusa Vulgaris Water, Mesembryanthemum Crystallinum Extract, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Ceramide NP, Glycerin, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Laminaria Japonica Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Viola Mandshurica Flower Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Polyurethane-11, Glyceryl Caprylate, Sorbitan Sesquioleate, Sodium Hyaluronate, Adenosine, Astaxanthin, Pentylene Glycol, Sodium Acetylated Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Ascorbyl Propyl Hyaluronate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Triethoxycaprylylsilane, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol