ISEHAN Kiss Me Mommy UV Mild Gel SPF 33 PA+++ 100g

ISEHAN Kiss Me Mommy UV Mild Gel SPF 33 PA+++ 100g

549.00 ден

Out of stock

ISEHAN Kiss Me Mommy UV Mild Gel SPF 33 PA+++ 100g

Лесна и нежна спф крема со геласта текстура која може да се користи кај оние со најсензитивна кожа, дури и кај деца.

Во својот состав содржи два хемиски филтри – Octinoxate и Uvinul A Plus, како и хијалуронска киселина, алое вера, масло од јојоба, ацерола и екстракт од малина кои ја смируваат и длабински ја хидрираат кожата.

Не остава масен, бел и леплив слој на кожата.

Не содржи алкохол, парфем, парабени и силикони.

Начин на употреба: Нанесете поголема количина на целото лице, врат и сите останати делови кои ќе бидат изложени на сонце 30 минути пред изложување. Реаплицирајте повеќе пати во текот на денот по потреба, особено при подолга изложеност на сонце.

Состав: Water, PG, ethylhexyl methoxycinnamate, macadamia seed oil, diethylaminohydroxybenzoyl benzoate, trehalose, hyaluronic acid Na, jojoba seed oil, acerola fruit extract, aloe vera leaf extract, raspberry extract, (acreates / alkyl acrylate (C10- 30)) Crosspolymer, polyglyceryl stearate-10, K hydroxide, EDTA-2Na, BHT, BG