Innisfree No Sebum Mineral Powder 5 gr

Innisfree No Sebum Mineral Powder 5 gr

349.00 ден

Out of stock

Innisfree No Sebum Mineral Powder 5 gr

 

Линијата No-Sebum е линија за база на шминка која се карактеризира со одлична контрола на себум за одржување на вашата кожа мазна и мат цел ден, која содржи екстракти од нане добиени од природата и минерална сол направена од лава и морска вода создадена од Jeju, лава која постои повеќе од стотици илјади години.

Innisfree No Sebum Mineral Powder има моќ да го апсорбира и контролира производството на вишок себум и пот особено Т-зоната и ја остава кожата освежена и со мат изглед преку целиот ден. Перфектна за сите тонови на кожата со пакување идеално за патувања.

 

Двојна формула за контрола на себум

Свиленкаста пудра во прав која го контролира вишокот на себум за мек, мат финиш со природен изглед.

 

Со природно добиени Jeju минерали и нане

Формулиран со Jeju минерали и нане за освежување на кожата додека го одржува балансот на масло-вода во кожата.

 

Ја корегира шминката и го контролира вишокот на себум и маснотии

Ја корегира шминката и го контролира вишокот од себум и масло, оставајќи ја кожата светла цел ден.

 

Начин на употреба: Нанесете со сунѓерчето на масните делови од лицето. Реаплицирајте во текот на денот и преку шминка ако чувствувате потреба за тоа. Исто така може да се користи и како сув шампон на коса. Нанесете на косата со четка или сунѓерче на деловите кои се помасни.

 

Состав: silica, modified corn starch, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, caprylic/capric triglyceride, mica, green tea (Camellia sinensis) leaf extract, mint (Mentha arvensis) leaf extract, mineral salts, ethylhexylglycerin, glyceryl caprylate, dimethicone, ethylene/acrylic acid copolymer, 1,2-hexanediol.