I’M FROM Rice Serum 30ml

Categories: ,

I’M FROM Rice Serum 30ml

1,599.00 ден

Out of stock

Овој серум содржи 73% Ферментиран екстракт од микроб од ориз, кој задржува повеќе од 65% од хранливата вредност во зрно ориз. Богат со Ниацинамид и моќни антиоксиданти, овој серум ќе го зголеми производството на колаген, ќе ја подобри еластичноста на кожата, ќе го изедначи тенот, ќе ги намали флеките, ќе го контролира лачењето на себум и ќе ја остави кожата мека и сјајна!

Како се користи овој производ?
• По чистење и тонирање на лицето, нанесете соодветна количина од серумот рамномерно на целото лице.

Состав:
Aspergillus/Rice Germ Ferment Extract Filtrate, Propanediol, Glycerin, Methylpropanediol, Cyclopentasiloxane, Niacinamide, Caprylyl Methicone , Water (Aqua), Cyclohexasiloxane, 1,2-Hexanediol,Squalane, Betaine, C12-14 Pareth-12, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Panthenol,C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Allantoin, Xanthan Gum, Dipotassium Glycyrrhizate, Adenosine, Disodium Edta, Pentylene Glycol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Sodium Hyaluronate, Madecassoside, Portulaca Oleracea Extract, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Glutathione