I’M FROM Rice Cream 50ml

Categories: ,

I’M FROM Rice Cream 50ml

1,799.00 ден

Out of stock

Водата од трици од ориз, e една од најстарите и најупотребуваните состојки за нега на кожата во Источна Азија која останува верен козметички решавач на проблеми. Водата од трици од ориз содржи церамиди и витамини Е и Б, за зајакнување на бариерата на вашата кожа, истовремено промовирајќи хидратација. Има за цел да го контролира вишокот на себум и да го балансира односот на маслото и водата на вашата кожа, да ги осветли дамките и да го изедначи тенот.
Крајниот резултат е помека, хидрирана, посјајна кожа и еднаков тен.

Како се користи овој производ?
• По чистењето, земете соодветна количина и рамномерно нанесете на целото лице како последен чекор во рутината ( во утринската рутина како претпоследен, пред крема за сонце).

Состав:
Oryza Sativa (Rice) Bran Water, Water, Glycerin, Butylene Glycol, Cetyl Ethylhexanoate, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Hydrogenated Polyisobutene, Synthetic Beeswax, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Vinyl Dimethicone, Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Behenyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Bisabolol, Cetearyl Olivate, Panthenol, Sorbitan Olivate, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Adenosine, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Hyaluronate, Ceramide NP, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Tocopherol, Phytosphingosine, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin