I’m From Pear Serum 50ml

Categories: ,

I’m From Pear Serum 50ml

1,199.00 ден

Out of stock

I’m From Pear Serum е вегански смирувачки и хидратантен серум кој во својот состав содржи 83% лисја од дива круша кои ја смируваат проблематичната кожа склона кон акни, воспаленија, црвенила и иритации. Освен лисја од дива круша овој серум содржи и екстракт од круша, глицерин и пантенол кои ја хидрираат кожата и ја зајакнуваат кожната бариера, Алантоин, состојка која го спречува предвременото стареење на кожата и длабински ја хидрира, го забрзува процесот на регенерација и Sodium Hyaluronate која длабински ја хидрира и навлажнува кожата.

Погоден за сите типови на кожа, особено за оние со сензитивна, дехидрирана и проблематична кожа.

Како се користи овој производ?

  • По чистење и тонирање на кожата, нанесете соодветна количина од серумот на целото лице.

Состав:

Pyrus Ussuriensis Leaf Extract 83%, Glycerin, Methylpropanediol, Water, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Glycereth-26, Chondrus Crispus Extract, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Pyrus Pyrifolia (Pear) Fruit Extract (0.1%), Sodium Hyaluronate, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Hydroxyethyl Urea, Panthenol, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-10 Laurate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Tromethamine, Sodium Phytate, Allantoin, Dextrin, Xanthan Gum