I’M FROM Honey Serum 30ml

Categories: ,

I’M FROM Honey Serum 30ml

1,799.00 ден

Out of stock

Овој серум содржи 30,63% Honey Glow Queen (Меден комплекс), што е наша единствена мешавина од 7 активни состојки: мед, црн пчелен прополис, матичен млеч, отров од пчела, куркума, полен од пчели и цимет. Комплексот мед направен од мед обезбедува длабинска хидратација и навлажнување на кожата.
Овој серум ја подобрува еластичноста и фините линии, како и изедначување на тенот и избледување на дамките поради присуството на Ниацинамид и Витамин Ц.
Крајниот резултат е длабински хидрирана кожа, подобрена еластичност, изедначен тен, рамномерна текстура и здрав сјај!

Клучни карактеристики:
• длабинска хидратација и навлажнување на кожата
• 30,63% Honey Glow Queen (Меден комплекс)
• изедначен тен и рамномерна текстура
• подобрена еластичност и здрав сјај на кожата

Како се користи овој производ?
• По чистење (и тонирање) на кожата, нанесете соодветна количина рамномерно на целото лице.

Состав:
Glycerin, Water, Butylene Glycol, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Niacinamide, PEG/ PPG- 18/18 Dimethicone, Undecane, Cyclohexasiloxane, Tridecane, 1,2- Hexanediol, Sodium Chloride, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer, PEG-10 Dimethicone, Disteardimonium Hectorite, Boswellia Serrata Resin Extract, Honey Extract, Adenosine, Cinnamomum Cassia Bark Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Levan, Decyl Glucoside, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Pollen Extract, Phenethyl Alcohol, Ziziphus Jujuba Seed, Centella Asiatica Extract, Royal Jelly Extract, Propolis Extract, Bee Venom, Citric Acid, Ascorbic Acid, Madecassoside, Fragrance, Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Limonene, Citral