I’M FROM Fig Scrub Mask Mini 30g

I’M FROM Fig Scrub Mask Mini 30g

499.00 ден

Out of stock

I’M FROM Fig Scrub Mask е направена со 1,2% смоква во прав и црн шеќер за нежно ексфолирање и отстранување на мртвите клетки од кожата за почиста и посјајна кожа. Овие состојки работат како двоен пилинг – смоквата во прав ги раствара нечистотиите и мртвите клетки од кожата, додека црниот шеќер физички ги отстранува нечистотиите.

Клучни карактеристики:
• со 1,2% смоква во прав и црн шеќер за нежнa ексфолијација
• ефективно ги отстранува мртвите клетки и нечистотии насобрани во порите

Како се користи овој производ?
1. Земете соодветна количина со помош на шпатула и нанесете ја рамномерно на целото лице.
2. По 10-15 минути нежно масирајте го лицето и испакнете го со млака вода.

Состав:
Caprylic/Capric Triglyceride, Sucrose, PEG-7 Glyceryl Cocoate , Stearalkonium Hectorite, C13-15 Alkane, Ficus Carica (Fig) Fruit Powder, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Meal, Fragrance(Parfum), Juglans Regia Shell Powder, Caprylyl Glycol, Caramel