I’M FROM Fig Cleansing Balm 100ml

I’M FROM Fig Cleansing Balm 100ml

1,799.00 ден

Out of stock

Ултра-хранлива формулација која се состои од вода и масло од смова од 7,8% (Состојка извлечена од методот на екстракција на мацерирање со масло која е ексклузивна за I’m From) помага нежно да се отстранат за сите нечистотии од кожата, вишокот на себум, кремата за сонце и шминката.
Во својот состав содржи витамини и полифенол кој целосно ја хидрира кожата по чистењето. Збогатен со пептиди и аминокиселини, кои имаат нежен ефект на пилинг, фо изедначуваат тенот и ја подобруваат текстурата и ја омекнуваат кожата.
Има текстура налик на шербет која во допир со кожа се трансформира во нежно масло.

Клучни карактеристики:
• 7.8% вода и масло од смова
• текстура налик на шербет која во допир со кожа се трансформира во нежно масло
• длабински ги отстранува сите нечистотии од кожата, вишокот на себум, кремата за сонце и шминката
• нежна и хидрирана кожа благодарение на Амино киселините и Пептидите

Како се користи овој производ?
1.Земете мала количина од производот со помош на шпатула и аплицирајте го на суви дланки. Тријте ги двете дланки заедно.
2.Кога ќе добиете свиленкаста текстура на балзамот, аплицирајте го на сува кожа и масирајте го нежно лицето со кружни движења.
3.Додадете неколку капки вода и масирајте го лицето (процес на емулзификација).
4.Отстранете го маслото од лицето со млака вода и продолжете ја рутината со чистач на база на вода.

Состав:
Cetyl Ethylhexanoate, Polyethylene, Synthetic Wax, Ficus carica (fig) Fruit Extract, Peg-10 Isostearate, Peg-20 Glyceryl Triisostearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Fragrance, Sorbitan Sesquioleate, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Moringa Oleifera Seed Oil, Curcuma longa (turmeric) Root Extrac, Melia Azadirachta Flower Extract, Melia Azadirachta Leaf extract, Melia Azadirachta Bark Extract, Corallina Officinalis Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract