I’M FROM Fig Boosting Essence 150ml

I’M FROM Fig Boosting Essence 150ml

2,099.00 ден

Out of stock

I’M FROM Fig Boosting Essence содржи 62,7% екстракт од смоква за хидрирање и измазнување на грубата кожа, истовремено зголемувајќи ја способноста на кожата да ги апсорбира следните чекори за нега на кожата.
Со NMF, пептиди и аминокиселини, оваа есенција формира бариера за навлажнување и длабока хидратација и нуди анти-ејџинг и антиоксидантни придобивки од екстрактот од смоква и полифенолот. Екстрактот од смоквата исто така помага во отстранување на вишокот од себум, нечистотии и мртвите клетки од кожата.

Клучни карактеристики на производот:
• 62,7% екстракт од смоква
• има лесна текстура која веднаш впива и не отава леплив филм на кожата
• длабински ја хидрира и навлажнува кожата
• содржи природни бета хидрокски киселини (BHA) кои во комбинација со екстрактот од смоква ги отстрануваат нечистотиите, вишокот себум и мртвите клетки со што овозможуваат поголема апсорпција на останатите производи
• содржи моќни антиоксиданти како полифенолот кои помагаат во борбата со брчки и фини линии и ја зголемуваат еластичноста на кожата

Како се користи овој производ?
• По чистење и тонирање на кожата, нанесете 3-4 капки од производот рамномерно на целото лице со помош на дланки или козметичко памукче.

Состав:
Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Dipropylene Glycol, Glycerin, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Water, Pentylene Glycol, Polyglyceryl-10 Laurate, Chlorella Vulgaris Extract, Glucose, Panthenol, Butylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Diphenyl Dimethicone, Fructooligosaccharides, Fructose, Triethylhexanoin, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Allantoin, Betaine Salicylate, Hydrogenated Lecithin, Octanediol, Tocopherol