ILLIYOON Ceramide Ato Concentrate Cream 200ml

Categories: ,

ILLIYOON Ceramide Ato Concentrate Cream 200ml

1,399.00 ден

Out of stock

Illiyoon Ceramide ATO Concentrate кремот помага за длабокa хидратација и смирување на кожата.

Има патентиран Ceramide Skin Complex™ кој помага да се зајакне кожната бариера и да се подобрат хидратантните способности на кожата.

Високо концентрираните капсули од церамиди обезбедуваат брза апсорпција и освежувачки финиш.

Клучни состојки

Комплекс од церамиди – ја враќа функцијата на заштитната бариера на кожата и нуди зголемена размена на липиди во кожата. Комплексот од церамиди е особено погоден за сува кожа, стареење на кожата и чувствителна кожа.

Ши путер – преполна со масни киселини и витамини, оваа состојка ја враќа изгубената влажност и ја хидрира кожата, одржувајќи ја вашата кожа и еластична.

Начин на употреба:

Користете ја наутро и навечер. Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и нежно тапкајте ја на кожата за побрза и поефикасна апсорпција.

 

Состав:

Water, Butylene Glycol, Glycerin, Dimethicone, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Stearic Acid, Behenyl Alcohol, Palmitic Acid, Cetyl Ethylhexanoate, 1,2-Hexanediol, Arachidyl Alcohol, C14-22 Alcohols, Hydroxypropyl Bispalmitamide MEA(Ceramide PC-104), Polyacrylate-13, Arachidyl Glucoside, Mannitol, C12-20 Alkyl Glucoside, Polyisobutene, Glyceryl Caprylate, Panax Ginseng Root Water, Ethylhexylglycerin, Acrylates/Ammonium Methacrylate Copolymer, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Carbomer, Perilla Ocymoides Seed Extract, Myristic Acid, Arachidic Acid, Cholesterol, Bupleurum Falcatum Root Extract, Angelica Acutiloba Root Extract, Ophiopogon Japonicus Root Extract, Glucose, Silica, Glycine Max (Soybean) Oil, Ceramide NP, Phytosphingosine, Hydrogenated Lecithin, Tocopherol, Canola Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract