Honey Mask 120g

Categories: ,

Honey Mask 120g

1,999.00 ден

Out of stock

I’m From Honey Mask е измивачка маска која во својот состав содржи 46.44g приорден мед кој длабински ја хидрира и потхранува кожата.

Медот е природен навлажнувач кој има хидрирачки и антимикробни дејства, истовремено ја хидрира кожата и спречува појава на акни, ги чисти нечистотиите и мртвите клетки и спречува ширење на бактерии.

Оваа маска ја смирува кожата, ја зголемува еластичноста, пружа нежна ексфолијација на кожата и ефективно ги отстранува затворените комедони.

Клучни карактеристики на овој производ:

* Содржи 46.44g приорден мед
* Има хидрирачки и антимикробни дејства
* Ја смирува кожата, ја зголемува еластичноста, пружа нежна ексфолијација.

Како се користи овој производ?

1.По чистење на кожата, нанесете соодветна количина на целото лице и оставете ја да делува од 10 мин до 1 час.
2.Oтстранете ја маската со помош на шпатула.
3.По отстранување на маската, исплакнете го лицето со млака вода и продолжете со рутината.

Состав:

Honey, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Disteardimonium Hectorite, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Pentylene Glycol, Microcrystalline Wax, Polysorbate 20, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Beeswax, Tocopheryl Acetate, Argania Spinosa Kernel Extract, Corylus Avellana (Hazel) Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Snail Secretion Filtrate, Water, Bambusa Vulgaris Water, Nelumbo Nucifera Flower Water, Aloe Barbadensis Leaf Water, Propolis Extract, Beta-Glucan, Bee Venom, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Sophora Angustifolia Root Extract, Eugenia Caryophyllus (Clove) Flower Extract, Eucalyptus Globulus Leaf Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Bambusa Vulgaris Extract, Butylene Glycol, Glycerin