Hada Labo Shirojyun Premium Whitening Lotion 170ml (Rich)

Hada Labo Shirojyun Premium Whitening Lotion 170ml (Rich)

1,299.00 ден

Out of stock

Hada Labo Shirojyun Premium Whitening Lotion 170ml (Rich)

 Shirojyun Premium Whitening Lotion содржи мешавина од  tranexamic acid, Dipotassium Glycyrrhizate и нано-хијалуронска киселина за да помогне да се осветлат флеките и хиперпигментациите, да се изедначи тенот и интензивно да се хидрира кожата.

Помага во избледување на постоечките дамки, флеки, хиперпигментации и го спречува формирањето на нови. Исто така, помага во изедначување на нерамномерниот тен и безживотна кожа и ја подобрува текстурата.

Во својот состав содржи и дериват на витамин Ц (Magnesium Ascorbyl Phosphate), глицерин и други состојки кои пружаат интензивна  хидратацијата и помагаат во осветлување на флеките и изедначување на тенот.

Формулиран е со блага киселост која е блиска до онаа на кожата за да се минимизира можната иритација.

Начин на употреба: На чиста кожа, нанесете соодветна количина од тонерот. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорбција во кожата.

Состав:

Tranexamic Acid, Dipotassium Glycyrrhizate, Water, Butylene Glycol, Glycerin, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Tocopherol, Diglycerin, Pentylene Glycol, Dipropylene Glycol, PEG-30, PEG-8, Hydrogenated Lecithin, Citric Acid, Disodium EDTA, Styrene/Vp Copolymer, Polysorbate 20, Phenoxyethanol