Hada Labo Shirojyun Premium Whitening Emulsion 140ml

Hada Labo Shirojyun Premium Whitening Emulsion 140ml

929.00 ден

Out of stock

Hada Labo Shirojyun Premium Whitening Emulsion 140ml

 Формулирана од високо ефективни, активни состојки за осветлување на флеки, хиперпигментации, нееднаков тен, темни кругови околу очите, оваа емулзија/лесна крема во својот состав содржи транексамична киселина и екстракт од сладок корен како активна антиинфламаторна  состојка.

Во комбинација со 2 различни типа на хијалуронска киселина, дериват на витамин Ц и витамин Е како хидратантна состојка, оваа емулзија длабински ја хидрира вашата кожа и го намалува воспалението предизвикано од изложеност на УВ.

Ја минимизира појавата на пеги, флеки од акни и хиперпигментации, го изедначува тенот и и дава здрав сјај на кожата.

Има лесна текстура и е совршена за оние со масна и комбинирана кожа како замена за крема.

 

Начин на користење: Кај сува/дехидрирана кожа може да се користи како тонер/серум, додека кај масна и комбинирана кожа може да се користи како замена на крема.

 

Состав: Tranexamic Acid, Dipotassium Glycyrrhizate, Water, Dipropylene Glycol, Hydrogenated Poly(C6-12 Olefin), Glycerin, Diglycerin, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Tocopherol, Pentylene Glycol, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Octyldodecanol, Dimethicone, Triethylhexanoin, Glyceryl Stearate, Sodium Stearoyl Glutamate, Disodium EDTA, Carbomer, Sodium Metabisulfite, Xanthan Gum, Behenyl Alcohol, Phenoxyethanol