Hada Labo Koi-Gokujyun UV White Gel SPF 50+ PA++++ 90g

Hada Labo Koi-Gokujyun UV White Gel SPF 50+ PA++++ 90g

1,499.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Hada Labo Koi-Gokujyun UV White Gel SPF 50+ PA++++ 90g

 Формулиран со висок SPF 50+ PA++++ за оптимална заштита од UV зраци, не само што овој лесен гел е спф крема, туку е и хидратантен и навлажнувачки гел 7-во-1 кој го заменува вашиот тонер, серум, емулзија, хидратантен крем. , маска, прајмер и вашиот крем за сончање .

Формулиран е од мешавина од високо ефективни и фотостабилни хемиски и физички UVB и UVA филтри кои се Octinoxate, Parsol SLX, Tinosorb S, Uvinul A Plus, Titanium Oxide, дериват на витамин Ц како антиоксидант кој помага да се зголеми ефикасноста на неговото сонце и 2 типа на хијалуронска киселина за да и се даде на кожата здрава доза на хидратација на почетокот на денот. .

Ова е совршениот производ за нега на кожа што можете само да го нанесете на исчистено лице и да продолжите со остатокот од денот и да знаете дека вашата кожа е добро хидрирана, навлажнета и заштитена од штетните УВ зраци.

Има елегантна, геласта текстура која не се лупи, не остава бел и мрсен слој на кожата.

Начин на користење: Нанесете поголема количина на целото лице, врат и сите останати делови кои ќе бидат изложени на сонце 30 минути пред изложување. Реаплицирајте повеќе пати во текот на денот по потреба, особено при подолга изложеност на сонце.

Состав: Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Isononyl Isononanoate, Dimethicone, Ethanol, BG, PEG-12 Dimethicone, Penthylene Glycol, Polysilicone-15, Glycol Dimethacrylate Crosspolymer, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Magnesium Ascorbyl Phosphate(Vitamin C Derivative), Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl benzoate, Polysilicone-13, Phenoxyethanol, Carbomer, Triethanolamine, Polystyrene, Polyvinyl Alcohol, Hydroxyethyl Cellulose, EDTA-2Na, Iodopropynyl Butylcarbamate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Titanium Oxide, Ammonium Acrylates Copolymer, Hydrated Silica, Aluminum Hydroxide, Hydrogen Dimethicone, Methylparaben